Zawory regulacyjne · Zawory regulacyjne kątowe
Pneumatyczny zawór regulacyjny kątowy
Pneumatyczny zawór regulacyjny kątowy to kątowe 90 stopni, napędzane wykonanie linii zaworów kątowych: korpus WCB, WC6, CF8 lub CF8M skręcający drogę przepływu pod kątem prostym, z osadzeniem i korkiem SS304/SS316/stop kobaltowo-chromowy, klatką i tuleją prowadzącą SS304/SS316 oraz zbalansowanym tłokiem stalowym lub aluminiowym z pierścieniem fluoropolimerowym, wzmocnionym PTFE lub grafitu elastycznego. Benchmarkowe wykonanie obejmuje DN20 do DN400 przy PN16 do PN100 i Class 150 do 600, z końcami kołnierzowymi RF/MF/RTJ i zakresem regulacji 50:1.
Część rodziny Zawory regulacyjne kątowe
Ostatnia aktualizacja: 2026-11
Specyfikacje
| Valve body material | WCB, WC6, CF8, CF8M |
|---|---|
| Bonnet material | WCB, WC6, CF8, CF8M |
| Seat material | SS304, SS316, cobalt-chromium hardfacing alloy |
| plug metal sealing | SS304, SS316, cobalt-chromium hardfacing alloy |
| plug soft sealing | SS304, SS316, cobalt-chromium hardfacing alloy |
| cage materials | SS304, SS316 |
| guide sleeve materials | SS304, SS316 |
| Stem material | SS304, SS316 |
| balanced piston materials | Steel, Aluminium |
| balanced piston ring | Fluorine Ring, SS+Reinforced PTFE, Flexible Graphite Ring |
| Nominal valve connection size | DN20 to DN400 |
| Pressure class / nominal rating designation | PN 16 to PN 100, Class 150 to Class 600 |
| end connection | Flanged, RF, MF, RTJ |
| Flow Characteristics | Linear, Percentage, Quick Open |
| allowable range | 50:1 (Cv<6.3 30:1) |
| Rated flow coefficient | Percentage Cv 1.6 to 630, linear Cv 1.8 to 690 |
| allowable leakage | Metal seal IV grade (0.01% rated capacity); soft seal VI grade |
| Nominal valve connection size | 3/4" to 16" |
| Pressure Rating | ANSI Class 150 to 1500 |
| Service temperature range | -196 to +566°C |
| shut off class | ASME B16.104 Class V (standard metal seat); Class VI (shut-off soft seat) |
| bonnet types | Standard type, Heat dissipation type, Cryogenic type, Bellows |
| Actuator type / construction | Pneumatic diaphragm actuator, Pneumatic piston actuator, Electric actuator |
Wskazówki aplikacyjne i dobór
Select this execution where the pipework wants an angle body anyway - elbow positions, drain and flashing service where the right-angle path erosively attacks a straight globe - and pneumatic actuation drives the modulating duty. Pick the body casting against medium and temperature, choose metal sealing (IV grade) or soft sealing (VI grade) against the leakage requirement, and confirm the Cv range covers the loop.
Najczęstsze pytania
Where does an angle body earn its place on a control loop?
The right-angle flow path suits corner, drain and flashing duties where erosion would cut a straight globe seat, and it removes one elbow from the pipework. The benchmark page bodies the valve in WCB, WC6, CF8 or CF8M from DN20 to DN400 at PN16 to PN100 and Class 150 to 600.
What sealing and leakage classes are declared?
The benchmark page lists metal sealing at IV grade (0.01% of rated capacity) and soft sealing at VI grade (foam grade), with SS304/SS316/cobalt-chromium hardfacing alloy on seat and both plug sealing faces and SS304/SS316 cage and guide sleeve.
What is the controllable range and Cv coverage?
The benchmark page declares a 50:1 adjustable range (30:1 for Cv below 6.3) with percentage Cv 1.6 to 630 and linear Cv 1.8 to 690, and linear, percentage or quick-open flow characteristics.
Zamawianie i dokumentacja
Dokumenty
Zamów wraz z zapytaniem zestaw dokumentacji, którego potrzebujesz — typowe pozycje dla tego wykonania (świadectwa materiałowe, raporty badań wg podanej normy inspekcyjnej, rysunki wymiarowe) są potwierdzane i dostarczane wraz z ofertą.
Wycena
Zapytanie gotowe do wyceny podaje: średnicę nominalną i ciśnienie znamionowe, preferencje materiału korpusu i gniazda, przyłącze, sterowanie oraz medium pracy z temperaturą. Typowe wartości na tej stronie to referencyjne zakresy benchmarkowe; wartości wiążące są potwierdzane w ofercie.
Próbka i dostawa
Warunki dostawy, ilości zamówienia i termin są ustalane dla każdego zamówienia — podaj kraj przeznaczenia i wymagany harmonogram wraz z zapytaniem.
Przechowywanie i wysyłka
Przechowuj zawory z gniazdami i uszczelnieniami chronionymi przed UV, ozonem i odkształceniem, trzymaj osłony powierzchni przylgowych do momentu montażu, a w wykonaniach z gniazdami elastomerowymi lub PTFE unikaj długotrwałego przechowywania na zewnątrz — mieszanki gniazd starzeją się najszybciej w bezpośrednim słońcu i mrozie.
Zapytaj o wycenę: Pneumatyczny zawór regulacyjny kątowy
Prześlij wymaganie dla tego wykonania tutaj — zapytanie gotowe do wyceny podaje parametry wymienione pod polem wiadomości; wartości wiążące są potwierdzane w ofercie.
Co dzieje się z Państwa danymi, opisuje nasza klauzula prywatności.
Wycena dla Pneumatyczny zawór regulacyjny kątowy
Prześlij średnicę, klasę ciśnienia i materiały, aby zapytanie było gotowe do wyceny — odpowiadamy dokumentami i warunkami.
Zapytaj o wycenę